вівторок, 13 травня 2014 р.

Від Творців Борщу. From the creators of borshch.

Чим українці встигли відзначитись на мапі та в історії світу? Когось це питання просто турбує, а декого штовхає на пошуки. Журналіст Андрій Приймаченко створив серію плакатів, які показують досягнення українців світового значення.
Серія робіт,оприлюднених автором на Facebook-сторінці, отримала назву "From the creators of borshch" ("Від творців борщу")
Отже, крім борщу нам є чим та КИМ пишатись і ми маємо про це знати.








           Від Творців Борщу. From the creators of borshch.


Ігор Сікорський (25 травня 1889, Київ - 26 жовтня 1972, Істон, США) був американським піонером авіації українського походження.
Після еміграції в США, у 1923 році заснував авіабудівну корпорацію "Sikorsky", яка розробила перші в США літаки-амфібії. У 1939 Сікорський розробив і випробував свій перший гелікоптер VS-300. Інша модель - R-4 стала першим гелікоптером серійного виробництва у США.



Олександр Архи́пенко (30 травня 1887, Київ - 25 лютого 1964, Нью-Йорк) - український та американський скульптор і художник, один із основоположників кубізму в скульптурі. Почесний член Об'єднання Мистців Українців в Америці (ОМУА) та дійсний член Американської Академії Мистецтва і Літератури.



Сергій Корольов - український вчений в СРСР у галузі ракетобудування та космонавтики, конструктор перших штучних супутників Землі і космічних кораблів. Під його керівництвом запущено першу міжконтинентальну балістичну ракету, перший штучний супутник Землі, перший політ людини в космос та вихід людини в космос.


 Вільна територія або Махновщина (1919-1921) територія під контролем вільних рад та лібертарних комун, де робили спроби створити анархічне суспільство. Територія перебувала під захистом Революційної Повстанської Армії Нестора Махно. Площа Вільної території була заселена приблизно сімома мільйонами осіб.


 Микола Бенардос (8 липня 1842, Мостове, Миколаївська область - 21 вересня 1905, Фастів) - український винахідник, творець дугового електрозварювання.

 "Щедрик" - одна з найпопулярніших обробок Миколи Леонтовича, знана не тільки в Україні, але й у всьому світі під назвою "колядка дзвонів" (англ. Carol of the Bells, Ukrainian Bell Carol, Ukrainian Carol).




 Першовідкривачем рентгенівського випромінювання (або Х-промені) є Іван Пулюй. Його працями скористався пізніше і Вільгельм Рентген, котрому було особисто Пулюєм презентовані свої праці. Рентген назвав ці промені невідомої природи X-променями. Ця назва збереглася донині в англомовній та франкомовній науковій літературі, ввійшовши в мови багатьох народів світу.



Ан-225 "Мрія" (Кодове ім'я НАТО - "Cossack") - найбільший та найпотужніший у світі транспортний літак, створений київським КБ імені Антонова. У листопаді 2004 Міжнародна федерація аеронавтики внесла Ан-225 у Книгу рекордів Гіннесса за його 240 рекордів.



Селянський син з українського села Іван Піддубний у 1905–1909 роках шість разів був чемпіоном світу з боротьби і 25 років поспіль залишався непереможним борцем у світі. Усе своє життя Іван Піддубний, куди б його не кидала доля, щиро любив Україну. Коли йому за бутності більшовиків видали паспорт із прізвищем "Поддубный" і національністю "русский", вимагав замінити паспорт, а після відмови чемпіон власноруч зробив виправлення - "Піддубний" і "українець".


 Українці заплатили найвищу ціну, щоби перемогти Третій рейх.


 Супрематизм - напрям авангардного мистецтва, безпредметність, абстрактний геометризм, що виник на початку XX століття. Зачинателем вважається Казимир Малевич (1879, Київ - 1935, Ленінград). Напрям вийшов від кубізму і футуризму, він знайшов застосування в урбаністиці, плакаті і графіці.


Ілля Мечников (1845 - 1916) - український науковець, один з основоположників еволюційної ембріології, імунології та мікробіології. Розробив теорії зародкових листків, походження багатоклітинних організмів, відкрив явище фагоцитозу, розробив фагоцитарну теорію імунітету (1883).


 R-36 є сімейством міжконтинентальних балістичних ракет і космічних ракет-носіїв, розроблених в Радянському Союзі за часів холодної війни. НАТО дало їй назву "SS-18 Satan". Деякі американські аналітики розглядали її як таку, що може дати перевагу СРСР при першому ударі. Ракету розробили у Конструкторському бюро "Південне", а виробляли та виробляють на заводі "Південмаш" у Дніпропетровську.


 Майдан – це унікальне українське явище. Масові протести на площах Тахрір у Каїрі, Таксім у Стамбулі, Болотній площі в Москві чи в Афінах суттєво відрізняються від українського Майдану за рівнем протестної культури, організації, політичних гасел, мотивів участі громадян тощо. Однак для всіх них характерне об’єднання під певною платформою різних прошарків суспільства, які в інших умовах неможливо поєднати. Наприклад, дрібна буржуазія, олігархи та незаможні верстви населення приходять на одну площу, щоб висловити своє бачення розвитку країни. Під прапорами прямої демократії об’єднуються праворадикали, помірковані ліві та анархісти, які ніколи не співпрацюють в одному політичному полі. (литовський політолог, професор Каунаського університету ім. Вітовта Великого Гінтаутас Мажейкіс)

Джерела -  http://espreso.tv/news/2014/04/15/vid_tvorciv_borschu_yak_ukrayinci_zrobyly_dlya_svitu;
 http://tyzhden.ua/Politics/97088

Немає коментарів:

Дописати коментар