Прищі і вугрова висипка: внутрішнє та
зовнішнє лікування.
Прищі різного виду, в тому числі і вугрі (акне), — нагальна проблема не тільки для підлітків: близько ¼ дорослих знають про це не з чуток. Зазвичай для лікування прищів використовують різні косметичні препарати та мазі-антибіотики. Однак таке лікування є поверхневим, що не зачіпає суті проблеми
На думку дерматологів, основними причинами появи неприємних висипань на шкірі є:
- порушення обміну речовин, шлунково-кишкові захворювання;
- неправильне харчування;
- гормональні порушення;
- косметика з комедогенним ефектом.
Комплексний підхід до лікування прищів включає в себе:
1. Правильне харчування:
— відмовтеся від куріння та алкоголю. Вони спричиняють інтоксикацію організму і, як наслідок, появу вугрової висипки;
— їжте більше овочів, фруктів, зернових, зелені. Такі овочі як гарбуз, капуста, огірки, кабачки, морква допоможуть нормалізувати роботу залоз і запобігти появі прищів;
— уникайте смаженої жирної їжі (замініть її паровою та печеною), а також великої кількості солодощів;
— додайте до свого щоденного раціону рідку їжу — суп, борщ, окрошку;
— пийте кефір і не менше 2-х л води протягом дня: вони допоможуть відновити здорову мікрофлору кишечника.
— 1 ст.л. меду розчиніть в склянці теплої води і випивайте натщесерце, за 30 хв до сніданку.
2. Щоденна фізична активність допоможе поліпшити кровообіг, нормалізувати гормональний баланс, вивести з потом токсини з організму і підвищити опірність шкіри до запалень.
3. Використовуйте тільки ту косметику, яка містить мінімум синтетичних компонентів.
4. Намагайтеся не торкатися обличчя, під час розмови тримайте мобільний телефон на відстані від щоки.
5. Уникайте стресу: стрес викликає порушення гормонального балансу, що призводить до появи прищів і вугрової висипки. Читання книги, медитація або спокійна піша прогулянка поліпшать настрій і допоможуть уникнути перенапруги.
Народна медицина пропонує безліч способів як внутрішнього, так і зовнішнього лікування прищів і вугрової висипки. Рецепти, перевірені часом, допоможуть вам швидко повернути здоров’я і красу шкіри.
Внутрішньо:
1. Ромашка лікарська. Заваріть в термосі 1–2 пакетики (2–3 ч.л.) ромашки і пийте протягом дня. Покращує роботу шлунково-кишкового тракту.
2. Листя кульбаби. Протягом 2–3 годин вимочіть листя у воді, це допоможе видалити зайву гіркоту. З листя приготуйте салат. Покращує колір обличчя, очищає шкіру від вугрів і прищів.
3. Імбир. Натріть на дрібній тертці 2–3 невеликих корені імбиру, додайте сік ½ лимона і 2 ст.л. меду. Вживайте по 1 ч.л. суміші після їжі.
Зовнішньо:
1. Гарбуз. Кілька разів на день протирайте шкіру свіжозрізаним шматочком сирого гарбуза.
2. Олія чайного дерева. Декілька крапель олії нанесіть безпосередньо на вугрі. Олія містить Терпінен-4, що має сильні антибактеріальні властивості й відмінно дезінфікує, підсушує шкіру та знімає запалення.
3. Сік алое — один із кращих засобів від прищів. Має регенерувальні та протизапальні властивості.
4. Медова маска. Нанести мед на тканинну серветку, прикласти медовою стороною на обличчя на ¼ години. Після процедури обличчя промочити серветкою. Мед має відмінні антисептичні властивості, дезінфікує та підсушує шкіру.
5. Огіркова маска. Подрібніть ½ свіжого огірка, додайте 1 ст.л. свіжого соку алое і 1 яєчний білок (за бажанням). Маску нанесіть на чисту шкіру обличчя на півгодини. Змийте прохолодною водою. Є чудовим засобом як для профілактики, так і для лікування запаленої шкіри.
Джерело - http://expres.ua/news/2016/07/20/194597-robyty-aby-pozbutysya-pryshchiv
Немає коментарів:
Дописати коментар