четвер, 31 жовтня 2024 р.

Гелловін. Суміш реального та містичного.

 

Гелловін – неперехідне свято, завжди відзначається в один і той самий день, 31 жовтня. Сам Гелловін – це ніч проти листопада, але початок святкування припадає на вечір.


Щодо походження свята суперечки тривають вже десятиліттями. Був період, коли свято вважали суто язичницьким. Його називали днем нечистої сили. Але є прихильники версії, що свято має католицьке коріння, і його назва розшифровується, як День Усіх Святих – All Hallow's Eve. В Ірландії свято вшановує усіх померлих. Слід зауважити, що в багатьох народів є осінні свята, що вшановують пам’ять померлих предків.

У всьому світі Гелловін розповсюдився у роки американізації – популяризації американської культури. В деяких країнах святкування мають суто комерційний характер.

За деякими народними переказами, цього дня мертві душі приходять на землю і підшукують собі нове тіло. Саме тому слід відкупитися від скелетів та привидів цукерками. Звичайно сучасному святу належить більш розважальний сенс — у перевдяганнях та пригощанні цукерками.

Свято також поєднало у собі сільськогосподарські традиції вшанування осіннього врожаю. В Україні є свої народні осінні свята, що вшановують врожай, землю та спочилих предків. Ці свята посідають особливе місце у культурі слов’янських народів.

Основними атрибутами свята є костюми привидів, відьом і різних чудовиськ. А центральне місце серед святкових прикрас посідає гарбуз та вирізані з нього ліхтарі. Їх також називають "ліхтарями Джека". Це гарбуз, що вирізаний у формі голови з рисами обличчя, а в середині місце, щоб поставити ліхтар або свічку.
































































































Немає коментарів:

Дописати коментар