вівторок, 13 листопада 2012 р.

Не все котові масляна. Мільйонери, яких не підтримали українські виборці.

Гроші, навіть помножені на підтримку влади, не гарантують перемоги. В Україні знайшлися виборчі округи, де капіталісти програли менш заможним кандидатам. Forbes та Korrespondent проаналізували, а ми розповсюджуєм цю вельми цікаву інформацію. За даними Центрвиборчкому на 31 жовтня 2012р., в Раду не проходять: засновник мережі супермаркетів «Фуршет» Ігор Баленко ($ 204 млн, 50-е місце в списку Forbes) і співвласниця Будмаркет «Епіцентр» Галина Герега ($ 246 млн, 40-е місце) .

Деякі поставили на вибори все. Поразка залишила поза справами екс-власника Укргазбанку Василя Горбаля і колишнього девелопера Льва Парцхаладзе. У бізнесі справи у них йдуть не найкращим чином, в політиці тепер - ще гірше. Опоненти, що потрощили мільйонерів: журналіст, поет прозаїк, син кінорежисера...




Галина Герега


 Виборча кампанія принесла сімейству Герега, засновникам мережі будівельних гіпермаркетів «Епіцентр», загальний стан яких Forbes оцінює в $ 521 млн, суцільні іміджеві втрати. І зайвий раз довела, що гроші та адміністративний ресурс - не єдині рецепти політичного успіху. Галину Герегу переміг «свободівець» Андрій Іллєнко - 25-річний син відомого українського кінорежисера Юрія Іллєнка та актриси Людмили Єфименко.






Юрій Іллєнко


Вадим Столар
Найпомітнішою кампанією в 217-му окрузі на Оболоні була агітація за Вадима СтолараСтолар намагався не афішувати зв'язок з Партією регіонів (з 2010 року він входить в її парламентську фракцію). Не говорив він і про свій бізнес.

Більшості киян його ім'я стало відоме завдяки одній із найскандальніших будівництв в місті. Роботи над будівлею біля метро «Театральна» по вул. Богдана Хмельницького, 7, погрожували обрушити вхід у підземку. Після шквалу протестів Столар і його бізнес-партнер Вагіф Алієв подарували будинок мерії, яка створила там Музей Києва. Але виборці запам'ятали проект Результат: округ начисто виграв Олександр Бригинець - депутат міськради від «Батьківщини», в минулому музичний продюсер телеканалу O-TV, поет і прозаїк.

Олександр Бригинець
Ігор Баленко

Засновник мережі супермаркетів «Фуршет», співвласник українського бізнесу Auchan Ігор Баленко не зміг виграти вибори на лівому березі Києва. Хоча Баленко дуже старався. Виборцям в його окрузі в Дарницькому районі навіть роздавали дисконтні картки супермаркетів «Фуршет». У ході виборчої кампанії Київський апеляційний суд заборонив кандидату опосередковано підкуповувати виборців. Баленко від підкупу відхрещувався. Мовляв, дисконтні карти «Фуршет» роздає завжди, а не тільки на виборах. Але зараз це вже не має ніякого значення. Виграв у 212-му окрузі кандидат від «Батьківщини» Віталій Ярема, який до 2006 року, до того як став депутатом Київради, працював у МВС, дослужившись до головного міліціонера Києва.
Віталій Ярема
Василь Горбаль
 Після приходу до влади Віктора Януковича Василь Горбаль багато втратив. Його головний актив - Укргазбанк - не витримав випробування кризою. У Горбаля залишилося всього 10% націоналізованого банку. Будівельний бізнес працює зі скрипом. Брат екс-банкіра на деякий час опинився в СІЗО. Загалом, до нинішньої парламентської кампанії Горбаль підійшов з підбитим крилом. У 221-му окрузі на Печерську самовисуванець Горбаль потрапив в непросту компанію. Перемогу здобув Леонід Ємець - син загиблого екс-віце-прем'єра і нардепа Олександра Ємця. Горбаль впевнено зайняв четверте місце.
Леонід Ємець
 Ще кілька років тому Лев Парцхаладзе був одним з найвідоміших девелоперів в Україні. До кризи його девелоперська компанія «XXI Століття» коштувала сотні мільйонів доларів, її акції успішно котирувалися на Лондонській фондовій біржі. Злий жарт з Парцхаладзе зіграли борги. Компанія опинилася на межі банкрутства, мережа торгових центрів «Квадрат» продавалася по частинах або перейшла в заставу банкам. У січні 2011 року Парцхаладзе продав компанію структурам Олега Салміна, який пізніше залучив до проекту Олександра Ярославського. А Парцхаладзе зосередився на виборах по 218-му округу, які для нього закінчилися таким же фіаско, як і бізнес.
Олександр Третьяков
«Якщо говорити про сьогоднішній день, то тиску на мій бізнес просто не існує, тому що всі свої активи я давно продав. Чудово розумію, що опозиціонер, у якого є свій бізнес, стає дуже вразливим, справжньою мішенню для адміністративного тиску. Це, до речі, одна з причин того, що я зосередився виключно на політиці. Зараз мені нема чого боятися, у мене абсолютно розв'язані руки », - пряма мова Олександра Третьякова в ході прямої лінії в« КП в Україні »29 серпня 2012 року. У минулому залишилися група компаній «АТЕК-95» (була одним з найбільших учасників паливного ринку), медіахолдинг «Главред» (проданий групі «Приват») та інші активи. Відійшовши від бізнесу, Третьяков залишився небідною людиною. Він задекларував близько 70 млн грн. на банківських рахунках своєї сім'ї. Кампанія на Святошино в окрузі 218 велася з розмахом: білборди, радіореклама, преса. Але Третьяков програв. Переміг Володимир Ар'єв - опозиційний нардеп і екс-журналіст, який для комунікацій зі своїм електоратом використовував соціальні мережі.
Володимир Ар'єв

Григорій Дашутін
 У 162-му окрузі (Охтирка Сумської області) Дашутін виглядав фаворитом. Він двічі вигравав цей округ по мажоритарці (останній раз - в 2002 році). На минулих виборах Дашутін не скупився. Його благодійний фонд «Благовіст» дарував школам автобуси, платив за оздоровлення дітей, роздавав матеріальну допомогу місцевим сільрадам. Засновник концерну «Укрросметал» міг собі це дозволити. Але переміг його конкурент - депутат облради від «Фронту Змін», керівник скромною за українськими масштабами аграрної фірми «Нива Агротех» Ірина Купрейчик.
Ірина Купрейчик
Олександр Слободян
 Хмельницький - не чуже місто для Олександра Слободяна. У 2009 році його «Оболонь» запустила там солодове підприємство потужністю 120 000 т в рік. Місцеві жителі інвестицію не оцінили, віддавши на 187-му окрузі перевагу конкуренту Слободяна - Олегу Лукашуку від «Батьківщини». Лукашук вступив до складу «Батьківщини» тільки в 2011 році, до цього був членом Української соціал-демократичної партії, ще раніше - СДПУ (о). В ті роки у Лукашука був порівняно непоганий бізнес: група компаній «Явір». Але зірка «Явора» закотилася із занепадом «есдеків».
Олег Лукашук

Олександр Супруненко
 Рідний брат колишнього зятя Леоніда Черновецького В'ячеслава Супруненка штурмував 216-й київський округ. Олександр Супруненко - діючий народний депутат від Партії регіонів. Його брат В'ячеслав ховається від «Інтерполу». Брати Супруненко, які починали бізнес-кар'єру з юрфірми «Правозахисник», яка напередодні виборів відзначилася щомісячною роздачею жителям Дарницького та Дніпровського районів по 50 грн., Люди небідні. З їх іменами пов'язують виведені з комунальної власності частки в «Київміськбуді», «Київхлібі» і «Київмлині», «Київхімволокно» тощо. Не дивно, що Супруненко програв. У нокаут його відправила Ксенія Ляпіна («Батьківщина»).
Ксенія Ляпіна
Данило Корилкевич
 Данило Корилкевич. Один з найбільших бізнесменів Рівненської області. До 2011 року він контролював агрохолдинг «Дакор» (більше 100 000 га земель, кілька цукрових заводів). «Дакор» не витримав боргового навантаження. Корилкевич продав холдинг Олегу Бахматюку ($ 839 млн, 12-е місце в списку Forbes). Після цього Корилкевич очолив Дубенську райадміністрацію (він уже був депутатом облради від Дубно, балотувався за підтримки ПР). 6 липня Корилкевич повідомив про вихід з фракції ПР в облраді. Протестував проти закону про мовну політику. Але цей маневр Корилкевич не допоміг. У 154-му окрузі переміг кандидат від опозиції Валентин Королюк, лідер обласної організації Народного Руху України, засновник ЗАТ «Речовий ринок».
Валентин Королюк
 http://forbes.ua/business/1341047-10-millionerov-kotoryh-ne-podderzhali-izbirateli?utm_medium=newsnet&utm_source=ua.korrespondent.net&utm_campaign=inf328

Немає коментарів:

Дописати коментар