Бадмінтон здається цілком невинною спортивною грою, але міністерство освіти Гонконгу ненавмисно надало йому геть нового значення.
У навчальних матеріалах, опублікованих минулого тижня, у розділі під назвою "Підлітки та інтимні стосунки" для 3 класу середньої школи (приблизно 7 чи 8 за українською системою освіти) дітям, які хочуть зайнятися сексом, пропонують натомість "пограти разом у бадмінтон".
Просвітницька брошура викликала чимало подиву та критики за неадекватні поради. Але чиновники захищають своє рішення.
Тим часом соціальні мережі заполонили жарти про "гру в бадмінтон".
"Friends with benefits (дружба з бонусами) тепер означає дружба з бадмінтоном?" - жартує автор коментаря в інстаграмі, який набрав понад тисячу лайків.
"Англійською: Netflix і відпочити? Кантонською: пограти в бадмінтон разом?" - цей допис у фейсбуку поширили понад 500 разів.
Навіть олімпійська бадмінтоністка Цзе Ін Сует не втрималася від коментаря.
"Усі призначають зустріч, щоб пограти в бадмінтон. Чи справді всі так люблять бадмінтон?" - написала вона у Threads, додавши до допису усміхнений емодзі.
Форма із листом-зобовʼязанням бути стриманим у романтичних стосунках |
У багатьох виникли сумніви й щодо практичності цих порад.
Місцева депутатка Дорін Конг сказала, що матеріали свідчать про те, що міністерство освіти не розуміє психології молодих людей. Зокрема, вона розкритикувала пораду "пограти в бадмінтон" як нереалістичну.
Томас Танг, який любить пограти у бадмінтон на дозвіллі, стривожений жартами і раптовим сплеском інтересу до цього виду спорту.
"Раніше це була лише гра, але тепер, якщо ви запрошуєте людей пограти в бадмінтон, вони починають сміятися", - каже він. На його думку, іронія полягає в тому, що бадмінтон насправді був хорошим способом познайомитися з хлопцем чи дівчиною.
У порадах міністерства освіти вчителям також сказано, що одна із цілей програми статевого виховання - допомогти учням справлятися з сексуальними фантазіями та імпульсами, і що програма не мала на меті заохочувати молодих людей до романтичних стосунків чи сексуальної поведінки.
Серед тем, які вчителям пропонують обговорити з молодими людьми, поради "одягатися належним чином, щоб уникати візуальної стимуляції від сексуально привабливого одягу", а також "рішуче відмовлятися від сексу до шлюбу", якщо вони не можуть впоратися з "наслідками дошлюбного сексу".
Міністерка освіти Крістін Чой твердо відкинула критику.
"Ми хочемо захистити підлітків", - сказала вона, пояснивши користь настанов міносвіти та додавши, що займатися сексом з неповнолітніми заборонено.
Її підтримав політик Джон Лі, який сказав, що хоча можуть бути різні думки щодо освіти, уряд відіграє "провідну роль у визначенні суспільства, яке він прагне побудувати".
Але для Генрі Чана, батька 13-річної дівчинки та 10-річного хлопчика, ці зусилля виглядають безглуздими.
"Уряд Гонконгу завжди далекий від життя. Вони роблять із себе дурнів", - сказав він.
"Статевим вихованням наших дітей будемо займатися ми з дружиною. Я не розраховую, що це зроблять школи чи уряд".
https://www.bbc.com/ukrainian/articles/cdrlenm2g4do
Від редакції: Батько Генрі Чан має занадто оптимістичні сподівання. Хто з тих, хто має вже дорослих дітей і читає цей текст зможе похвалитися успішною комунікацією зі своїми дітьми щодо сексуальних питань??? Такі випадки вочевидь є, але це винятки, які передусім говорять не про "успішність" процесу виховання батьками, а про обставини, які склались таким чином, що дитина вважала за можливе говорити про це зі своїми батьками. У тотальній більшості випадків діти отримують сексуальну інформацію з доступних їм джерел (друзі, кіно,література, книги, статті в неті, блогери тощо). Батьки у цьому переліку стоять на останньому місці.
Немає коментарів:
Дописати коментар