субота, 22 березня 2025 р.

Весняне рівнодення.

 

Весняне рівнодення — це астрономічне явище, коли день і ніч майже зрівнюються за тривалістю. Воно відбувається щороку і припадає на 20-23 числа березня.





Втомившись від довгих зимових холодів, всі з нетерпінням чекають настання весни. Зазвичай цю пору року ми зустрічаємо разом з весняним рівноденням, яке в Північній півкулі відбувається 20 березня. Ця подія знаменує пробудження природи від зимового сну та початок теплого й родючого  сезону. 
В астрономічному сенсі весняне рівнодення є миттю, коли Сонце у своєму русі екліптикою перетинає небесний екватор, а день та ніч практично зрівнюються за тривалістю. Від дати весняного рівнодення Північна півкуля Землі починає більше нахилятися до Сонця, тому збільшується світловий день та підвищується атмосферна температура. 


Рівнодення вважаються історичними маркерами сезонних змін, а також часом відродження та оновлення, розповідають у National Geographic. 

У зв’язку з цим багато народів відзначали березневе рівнодення як перший день нового року. 


Наприклад, стародавній вавилонський календар починався з першого повного місяця після нього. 

Весняне рівнодення у деяких країнах – це національне свято, наприклад, у Японії.

Євреї відзначають у цей день Песах, тобто центральне юдейське свято, коли вшановують вихід народу з Єгипту. Починається воно в ніч повного місяця після березневого рівнодення. 

У Китаї в цей день популярною є гра, коли потрібно втримати яйце вертикально. Звичай налічує тисячі років. За легендою, люди, яким це вдається, матимуть успіх.


Календар наших предків, які, зокрема, були землеробами, дещо відрізнявся від сучасного. 

Так зване новоріччя розпочиналось у них саме весною. І Новий рік вони зустрічали березневим рівноденням, адже українці все прив’язували до руху сонця.

З приходом християнства календар почав "рухатися". Був період, коли Новий рік починали святкувати у вересні, а потім уже перенесли на 1 січня. Утім, частину пов’язаних з ним обрядів залишили. 


Яскравим свідченням цього є слова легендарного "Щедрика" Миколи Леонтовича, де "прилітала ластівочка". 

Є таке бачення, що це пов’язане саме з перенесенням святкування Нового року, яке раніше відбувалося під час весняного рівнодення, тобто на початку весни, коли з теплих країв, дійсно, поверталися перелітні птахи.

День рівнодення та кілька днів до і після нього — це енергетично сприятливий період для оновлення, позитивних змін та активації життєвих сил. Якщо людина знесилена, має поганий настрій, то саме час приділити увагу своєму внутрішньому стану. А якщо навпаки — активність та енергія підвищені, то рівнодення допоможе направити їх у правильне русло.

Психологи та езотерики рекомендують в ці дні прибрати свою оселю та позбавитися від непотрібних речей, щоб впустити в дім якнайбільше сонячних променів. В день рівнодення добре було б зустріти схід Сонця та провести його увечері — таким чином закладаються основи для нового періоду в житті та відпускаються старі події й переживання. Це найкраще зробити на природі, але можна просто вийти на балкон чи відкрити вікно — головне, щоб вони виходили на схід та захід.

Символічно буде посадити в день рівнодення якусь рослину — деревце, квіти чи посіяти овочі. Сонце, що набирає силу, підтримає розвиток нових пагонів, і це свідчитиме про ріст добробуту й достатку в нашому житті. Можна влаштувати вдома святковий обід  з весняною зеленню, паростками злаків, домашньою випічкою.

Березневе рівнодення — сприятливий час для занять духовними практиками, йогою, медитаціями. Це допомагає відновитися після зимової депресії, досягти внутрішнього спокою та рівноваги. А ще цей день чудово підходить для нових починань, тож варто спланувати свої нові справи, нові подорожі та нові звички. 















































Немає коментарів:

Дописати коментар