вівторок, 22 березня 2016 р.

Найбільше Зло 2015.

Що для нас українців було найбільшим ЗЛОМ у 2015 році зайвий раз повторювати не треба. Хіба, що кожен з нас може поміняти особисто для себе відомі всім позиції та імена у своєму особистому антирейтингу.Проте у багатьох народів та країн є свої, не менш значущі для них проблеми. Можливо саме тому британська щоденна газета The Guardian назвала  найбільшим злом 2015 року одноразові вологі серветки.

  У минулому році хустинки, які використовуються замість мила і води, а також передбачають дезінфекцію, досягли піку популярності, пише видання. Без вологих серветок не мислять себе батьки стурбовані охайністю своїх чад, медперсонал та класні вчителі, які протирають поверхні у приміщеннях, а також мандрівники, які використовують їх для «миття» рук в дорозі. Як результат, у Великобританії товарообіг вологих серветок досяг позначки у 500 млн фунтів стерлінгів у рік.
 
Однак маленький і надзвичайно зручний у побуті винахід вже перетворився на величезну проблему для довкілля і здоров'я людей. По-перше, одноразові серветки містять пластикові волокна, які не піддаються біологічному розкладанню. Потрапляючи, наприклад, в океан вони згодом опиняються у шлунках черепах, які думають, що це медузи, і призводять до летальних випадків. За оцінками Товариства охорони морів(MCS), в 2014 році у Великобританії на кілометр пляжу припадало приблизно 35 серветок, що на 50% більше, ніж у 2013 році. По-друге, вологі серветки стали причиною засмічення каналізацій. Споживачі помилково викидають вологі серветки в унітаз. За даними Guardians, жителі невеликого містечка Кента відправили у каналізацію 2000 тонн вологих серветок.
 
На додачу, забита вологими серветками каналізація ще й накопичує жир. У 2013 році у лондонській каналізації був знайдений шматок застиглого жиру розміром з автобус. По-третє, часте використання вологих серветок може викликати подразнення шкіри в інтимних місцях. Згідно зі звітом клініки Майо, листоноша, який часто використовував вологі серветки, не міг ходити протягом декількох місяців через надзвичайно болючий висип навколо ануса. Дитячі серветки містять консерванти, ароматизатори, які не повинні вступати в контакт з шкірою немовлят і маленьких дітей, стверджується в екологічному звіті про приховані небезпеки антибактеріальних серветок. І нарешті, дезінфікуючи поверхні вологими серветками ми лише розносимо бактерії. Дослідники з Університету Кардіффа виявили, що вологі серветки дають друге життя бактеріям. Схоже, старе добре мило і вода буде набагато кращою альтернативою. 

Джерело -  http://expres.ua/news/2016/03/14/177498-naybilshym-zlom-2015-roku-nazvano-vologi-servetky

Немає коментарів:

Дописати коментар